Kas yra magnio druska?

epsom magnio druska voniai

Magnis – gyvybiškai svarbus mineralas, kurio dėka palaikoma normali raumenų, nervų sistemos bei energijos gamybos veikla. Tai vienas pagrindinių elementų mūsų organizme, kuris dalyvauja angliavandenių, lipidų, baltymų, energijos apykaitoje, plintant nerviniam impulsui bei palaikant raumenų tonusą.

Mūsų raumenys kasdien susitraukia ir atsipalaiduoja. Kalcis, patekęs į raumens ląstelės vidų sukelia jo susitraukimą, o magnis išstumdamas kalcį, vėl atpalaiduoja. Taigi trūkstant organizmui magnio, prasideda raumenų mėšlungis. 

Magnio druska (Epsom druska) – tai mikroelementas,  kuris žymiai greičiau ir efektyviau įsisavina į organizmą, lyginant su geriamu magniu. Per odą jis greičiau patenka į kraują. Geriamas magnis patekęs į virškinimo sistemą praranda savo efektyvumą dėl enzimų veiklos ir skrandžio rūgštingumo. Naudojant Epsom druską, jos neįmanoma perdozuoti, organizmas jį pasisavina tiek kiek reikia, priešingai perdozavus geriamo magnio –  prasideda viduriavimas.

Magnio druska (Epsom druska) yra puikiai tinkama naudoti po sporto ir mankštos. Sportininkai ir sporto profesionalai žino, kad maudymasis yra pagrindinė jų kasdienybės po treniruotės dalis. Tinka po didelės raumenų  įtampos ar pasikartojančių judesių reikalaujančių sporto šakų.

Kada mums trūksta magnio?

Kasdien susiduriame su daugybe situacijų, kurios skatina magnio sumažėjimą iš mūsų organizmo.

Bet koks stresas, sutrikusi skydliaukės veikla, cukrinis diabetes, artritas, žvynelinė, kavos bei žalios arbatos vartojimas, baltyminė dieta, rūkymas, alkoholio vartojimas, gazuotų gėrimų vartojimas, padidėjęs prakaitavimas, skausmas, per didelis kalcio vartojimas mažina magnio kiekį organizme. To pasekoje organizme sutrinka daugybė gyvybinių funkcijų ir pradedame jausti nemalonius pojūčius kaip apatiją, nerimą, širdies aritmiją, vidurių užkietėjimą, nuovargį, šaltkrėtį, depresiją, nuolatinį alkį, galvos skausmą, hiperaktyvumą, nemigą, dirglumą, spazmus menstruacijų metu, rankų drebėjimą, mėšlungį, tiką, panikos atakas, seksualinės energijos sumažėjimą.

Magnio druska – tai XXI amžiaus atradimas Lietuvoje, nors visame pasaulyje naudojamas jau labai senai.