Magnio druskos nauda sportuojantiems

magnio-druska-sportuojantiems

Kiekvienas žmogus, nesvarbu sporto mėgėjas ar profesionalas, susidūręs su sportu žino ką reiškia raumenų skausmas, mėšlungis, lėtinis nuovargis ar sąnarių skausmas. Kai organizme pradeda trūkti magnio, atsiranda raumenų silpnumas, širdies aritmija, greitas nuovargis, ilgesnis atsistatymas po krūvio. Naktį suprastėjusi miego kokybė, lemia sekančios dienos  apatiją. Jei orgnanizmo ląstelės negauna pakankamai magnio, jos negali pasisavinti baltymų, riebalų, angliavandenių, taip pat B grupės vitaminų bei kalcio. Kaulai, dantys tampa trapūs, atsiranda širdies sutrikimai. Be magnio organizme negalėtų sklisti nerviniai impulsai, jis ramina ir mažina nervų sistemos jautrumą. Šis elementas padeda organizmui susidoroti su stresu, reguliuoja cukraus ir cholesterolio kiekį kraujyje, gerina cholesterolio pasišalinimą iš žarnyno.

Sportuojantys žmonės labai dažnai susiduria su gausaus prakaitavimo problema. To pasekoje netenkama 10-20 proc. daugiau magnio, o tai veda prie nemalonių savijautos pasikeitimų. Taip užsiveda nemalonių pojūčių ratas, kurio galima išvengti keliais labai paprastais budais.

Norint efektyvaus ir greito magnio įsisavinimo, rekomenduojama naudoti Epsom  druską, magnio aliejų arba magnio gelį, kurie įsisavinami per odą. Tai yra kur kas greitesnis būdas, nei magnio papildai vartojami per skrandį . Per odą magnis kur kas greičiau patenka į kraują, neturi pašalinio viduriavimo poveikio, nei per skrandį. Deja, dėl skrandžio rūgštingumo naudojami magnio papildai įsisaviniami tik 20 -30 proc.

Sportuojantiems žmonėms rekomenduojama bent 2 kartus per savaitę profilaktiškai gulėti Epsom druskos voniose. Naudojant profilaktiškai, į vonią pakanka įberti 250-400 g druskos ir pagulėti 40 minučių, o esant traumoms  500 – 1000 g. Jei neturite vonios, į pagalbą ateis magnio aliejus ir magnio gelis, kurį reikia tepti ant drėgnos odos po dušo

Iš sporto rutinos išpeškite kuo daugiau malonumo, būkite pailsėję ir energingi. Jūsų kūnas Jums padėkos.